menu icon

Pro skupiny - lektorská činnost


Níže popsané kurzy a přednášky lze uspořádat pro firmy, zájmové skupiny i např. knihovny.


Zdravá chůze – je základní modul přednášky věnující se tématice postavení plosky nohou a opěrných systémů těla. Obsahuje zpravidla 3 části. Teoretickou, praktickou (nácvik chůze, výběr vhodných nápravných cviků a jejich procvičení) a korekce pro jednotlivce (u skupin do 8 osob).


Zdravá chůze – zdravá záda. Záda nikdy nebolí od zad. Na přednášce vysvětluji správnou lokomoci pohybů dolních končetin, potažmo rukou. Učím, jak využít správné rozložení váhy na menší svalové skupiny a jejich propojení při pracovním procesu. Je určena především pro při dělnické profese.


Zdravá chůze, správné sezení. Od postavení plosky nohy se odvíjí principy správného sezení. Vysvětlím ergonomii práce s klávesnicí, počítačem a myší. Přednáška určena především pro kancelářské profese.


Psychosomatika z pohledu tradiční čínské medicíny


Vztahy podle pentagramu. Tato přednáška je základním modulem vysvětlující princip vztahů mezi prvky pentagramu promítnutý na konkrétní osoby a jejich povahové rysy. Popíšeme si, jak se který tip obléká, jak vychovává děti, jaké má koníčky a jak mohou spolupracovat mezi sebou.


Pentagram v businessu. Je obdobou předchozí přednášky, ale je zaměřená více na pracovní prostředí. Ukážeme si, koho si vybrat do týmu a proč. Povíme si, jakými slovy se snadněji dorozumět s jednotlivými typy lidí i jak koho motivovat.


Komunikační dovednosti. Přednáška vychází opět z pentagramu a více se zaměřuje na to, jak se připravit na pracovní pohovor, schůzku. Jak snadněji komunikovat v rámci rodiny, nebo pracovního kolektivu. Co je pro koho přirozené, ale co už není a jak toho lze pozitivně využít.


Doba přednášek je 1 – 4 hodiny a lze je přizpůsobit časem i náplní dané skupině. Cena přednášek se odvíjí podle počtu lidí ve skupině a časovou dotací. Pro nezisková vzdělávací zařízení je cena symbolická.